T.C. SAVUR KAYMAKAMLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BİLGİLENDİRME NOTU
 
Mardin ili Savur ilçesinde konut ihtiyacının karşılanması amacıyla T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) “Alt gelir grubuna yönelik” inşa edilecek konutlar için resmi başvurular 23 Ocak-28 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.
TOKİ, Savur ilçesi Gazi mahallesinde (Savur-Mardin yolu) yapılacak Birinci Etap proje kapsamında 75 metrekare B5 tipi (2+1) toplam 166 daire, bir cami ve iki ticarethane ile çevre düzenlemesi yapacak.
Toplu Konut uygulaması kapsamında, B-5 (3B+Z+3) tipi, (2+1) 166 adet konutun tipi, metre karesi, satış koşulları, başvuru şartları ve fiyatları ekte gönderilen çizelgede yer almaktadır.
Başvurmak isteyen vatandaşlarımızın  Bankacılık hizmetini veren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Mardin/Savur Şubesi nezdindeki TOKİ hesabına başvuru tarihleri içerisinde 2.000.- TL (ikibinTL) yatıracaktır.
B5 Tipi konut alıcısının tespitinde belirtilen şartlara haiz ve belgelerini tamamlayan kişilerin tespiti ve kabulü Kaymakamlığımız yükümlülüğünde olup, İlanda belirtilen “başvuru için gerekli belgeler” ile Savur Kaymakamlığı TOKİ Başvuru Sorumlusuna başvuru yapılacaktır.
Detaylı Bilgi için;
Başvuru Sorumlusu: Özcan TIRPAN
Adres: Savur Hükümet Konağı İlçe Nüfus Müdürlüğü 3.kat
Tel: (0482) 571 20 03 dahili: 116  ( 08:00 – 17:00 )